Ілюстровані бази даних ПІП "Молюски"

Наземні, прісноводні, морські молюски є надзвичайно мінливими. Причому це стосується не лише різних видів. Часто особини одного виду виглядають такими різними, що навіть спеціалісти-зоологи відмовляються вірити, що це не представники різних видів або навіть родів. У дорослих особин відрізняються форма, розміри, забарвлення, скульптура черепашок тощо. Порожні черепашки, що зберігаються в державних або приватних колекціях, виглядають не зовсім так, як черепашки, "одягнуті" на живих молюсків. Молоді особини суттєво відрізняються від дорослих. Аби дати хоча б загальне уявлення про цю багатоманітність, інколи потрібні цілі серії ретельно підібраних фотографій. На сторінках нашої фотогалереї ми спробуємо зробити такі добірки передусім для тих видів, які найчастіше потрапляють на очі неспеціалістів. У цьому нам допоможуть багаті фондові матеріали Державного природознавчого музею НАН України та оригінальні фотографії живих молюсків, які ми активно збираємо з 2006 р.

Наразі в фотобазі присутні 4 основних розділи, присвячені наземним молюскам України, прісноводним молюскам України, молюскам Чорного і Азовського морів, екзотичним видам молюсків у фондах Державного природознавчого музею НАН України. Завдяки нашим знайомим-равлиководам наприкінці 2014 р. ми почали наповнювати графічною інформацією ще один розділ, присвячений тим видам екзотичних молюсків, яких утримують у тераріумах та акваріумах.

Огляд видів наземних і огляд видів прісноводних молюсків дозволяють одночасно побачити та порівняти різні види, а також містять їх короткі описи.

А у розділі "Віртуальні сувеніри" можна підібрати собі календар або екранну заставку (зберігач екрану, скринсейвер) з нашими авторськими фотографіями молюсків.

Більшу кількість зроблених нами фотографій живих наземних і прісноводних молюсків ви можете побачити на окремому піддомені нашої інтернет-програми.

Останні надходження в фотобази молюсків