Молюски Чорного та Азовського морів у фондовій колекції Державного природознавчого музею НАН України: ілюстрована база даних

Можна цитувати як: Гураль-Сверлова Н.В., Гураль Р.І. Молюски Чорного та Азовського морів у фондовій колекції Державного природознавчого музею НАН України: ілюстрована база даних [Електронний ресурс]. – Львів, Державний природознавчий музей НАН України, 2012 – 2024. URL: http://www.pip-mollusca.org/page/phg/marine/index.php (дата звернення: 19.03.2024)

У цьому розділі фотобази ви зможете поступово познайомитися з різними видами черевоногих і двостулкових молюсків, які мешкають вздовж морських узбереж України. Також ми плануємо показати Вам деякі солоноватоводні види, які можна побачити в лиманах, гирлах річок тощо.

При визначенні фондових матеріалів ми орієнтувалися переважно на роботи:

  1. Голиков А.Н., Старобогатов Я.И. Класс брюхоногие моллюски – Gastropoda // Определитель фауны Черного и Азовского морей. Т. 3. Свободноживущие беспозвоночные. – К.: Наукова думка, 1972. – С. 65-166.
  2. Скарлато О.А., Старобогатов Я.И. Класс двустворчатые моллюски – Bivalvia // Определитель фауны Черного и Азовского морей. Т. 3. Свободноживущие беспозвоночные. – К.: Наукова думка, 1972. – С. 178-249.

Проте при підготовці матеріалів фотогалереї ми будемо вносити також деякі правки та зауваження, пов’язані із змінами в поглядах на систематику різних груп морських молюсків. При цьому наразі ми орієнтуємося переважно на каталог:
Кантор Ю.И., Сысоев А.В. Каталог моллюсков России и сопредельных стран. – М.: КМК, 2005. – 627 с.

Увага! Натискаючи на деякі фотографії, можна побачити не лише їх збільшений вигляд, але й інші деталі, не помітні на маленьких фотографіях. Це можуть бути інші особини, черепашки, ракурси, лінійки для демонстрації масштабу тощо.