24.07.2016
Сверлова Н.В. Формування угруповань наземних молюсків (Gastropoda, Pulmonata) в урбанізованому середовищі: автореф. дис. на здобуття научн. ступеня кандидата біол. наук: 03.00.16 спец. "Екологія" / Н.В. Сверлова. – Чернівці, 2001. – 16 с.
Досліджено наслідки впливу урбанізації на наземні малакоценози великого міста
на прикладі Львова та околиць. Протягом останніх 100 років не відбулося збіднення наземної малакофауни дослідженої території, деякі види були антропохорно занесені до Львова. Найбільша видова різноманітність зареєстрована в лісових та похідних від лісових паркових біотопах. Малакоценози відкритих ксеротермічних ділянок складаються з відносно невеликої кількості видів, проте є більш стійкими стосовно різних форм антропогенного впливу. Ступінь промислового і транспортного забруднення та інші урбаністичні фактори мато впливають на конхологічні параметри
модельного виду Laciniaria plicata. Антропогенне обмеження міграційних можливостей молюсків у місті частково компенсується їх антропохорним перенесенням, як це показано на прикладі Cepaea hortensis. Інтродукція С.hortensis до Львова призвела до зменшення його генетичної та фенетичної різноманітності.
Скачать в pdf (1,3 Mб)