Сувеніри від Просвітницької інтернет-програми "Молюски"

З нагоди 1,5-річного існування ПІП "Молюски" ми започатковуємо новий розділ, який вирішили назвати "сувенірним". Тепер найвдаліші з наших "фототрофеїв" можна не лише побачити в різних рубриках інтернет-програми, але й самостійно роздрукувати у вигляді календарів або поставити на персональний комп’ютер у вигляді екранної заставки (зберігача екрану, або скринсейвера). Для збільшення різноманітності наших "віртуальних сувенірів" ми не дублюємо їх на двох мовах, а створюємо окремі, абсолютно оригінальні українські та російські версії. Обирайте самі!

Календарі
Екранні заставки (скринсейвери) українською
Екранні заставки (скринсейвери) російською

Календарі




Титульна сторінка календаря на 2016 р. - “Корінні львів’яни та гості міста”

Корінні львів’яни та гості міста

У Львові можна побачити самих різних молюсків. І ми рідко задумуємося над тим, як давно вони з’явилися на наших теренах. Багато видів оселилися тут набагато раніше, ніж люди. Інші лише відносно недавно примандрували до нас з інших країн або інших частин України (зрозуміло, що переселитися їм допомогли люди).

Ось лише деякі з корінних мешканців навіть не Львова, а тої території, на якій зараз розташоване наше місто: слизняк великий чорний Limax cinereoniger, цепея австрійська Cepaea vindobonensis, равлик великий жовтуватий Helix lutescens, равлик зернистий карпатський Monachoides vicina, равлик гарний Faustina faustina, равлик замкнений зубатий Laciniaria plicata.

У різні часи до Львова були занесені людьми також показані в календарі види молюсків: слизняк великий звичайний Limax maximus, цепея садова Cepaea hortensis, равлик баштоподібний циліндричний Brephulopsis cylindrica, слизняк чорноголовий Krynickillus melanocephalus, равлик-монах паперовий Monacha cartusiana, слизняк іспанський Arion lusitanicus.

Скачати в pdf (35 Mb)
Титульна сторінка календаря на 2016 р. - “Кто сидит среди травы?”

Кто сидит среди травы?

Серед густої зеленої трави, та ще й змоченої нічною росою або дощем, можна побачити різні види наземних молюсків – з черепашками (равликів) або без них (слизняків). Щоправда, дехто залишається сидіти на рослинах навіть у спекотний літній день, решта поспішають заховатися від палких сонячних променів у вологіші та темніші місця. Але на нашому календарі молюски залишаться з вами цілий день, вдень та вночі, дванадцять місяців на рік.

У календарі послідовно показано наступні види: равлика великого жовтуватого Helix lutescens, равлика-монаха паперового Monacha cartusiana, цепею садову Cepaea hortensis, равлика двозубого звичайного Perforatella bidentata, равлика чагарникового Fruticicola fruticum, бурштинівку (або янтарку) звичайну Succinea putris, цепею австрійську Cepaea vindobonensis, равлика волохатого Любомирського Plicuteria lubomirskii, равлика гарного Faustina faustina, слизняка іспанського Arion lusitanicus, равлика степового звичайного Xerolenta obvia (=Helicella candicans), та, звісно, равлика виноградного Helix pomatia.

Скачати в pdf (33 Mb)

Титульна сторінка календаря на 2015 р. - 'Смугасті равлики'

Смугасті равлики

Краще великого красивого равлика може бути лише великий, красивий та смугастий равлик. Не важливо, скільки смуг на його черепашці, якого вони кольору тощо. Смуги на черепашці надають равликам якійсь особливий шарм.

У календарі послідовно показано наступні види: равлика великого крапчастого Cryptomphalus aspersa, равлика великого жовтуватого Helix lutescens, равлика степового звичайного Xerolenta obvia (=Helicella candicans), цепею садову Cepaea hortensis, цепею лісову Cepaea nemoralis, равлика розмальованого Eobania vermiculata, равлика виноградного Helix pomatia, равлика гарного Faustina faustina, кавказотахею Caucasotachea calligera, равлика виноградного Helix pomatia, равлика степового плямистого Xeropicta derbentina, цепею австрійську Cepaea vindobonensis.

Скачати в pdf (36 Mb)
Титульна сторінка календаря на 2015 р. - 'Далекие и близкие'

Далекие и близкие

Аби побачити гарних і навіть дуже гарних равликів, не обов’язково їхати до далеких країн. По-перше, варто уважніше придивитися до тих м’якунів, які живуть поруч з нами. У Львові, наприклад, можна зустріти багато красивих та цікавих равликів, деякі з них (Helix pomatia, Cepaea vindobonensis, Cepaea hortensis, Faustina faustina, Brephulopsis cylindrica, Lymnaea corvus) представлені у цьому календарі. По-друге, екзотика усе більше вривається прямо до наших осель. В акваріумах тримають равликів з родини ампулярій (Asolene spixi, Pomacea diffusa), у тераріумах – ахатін та інших тропічних наземних равликів. З ахатін у нашому календарі показано два види: Achatina fulica (типового забарвлення та альбінос) і A.reticulata.

Скачати в pdf (32 Mb)

Титульна сторінка календаря на 2014 р. - 'Зустрінемося у Львові'

Зустрінемося у Львові!

Львів – не лише красиве старовинне місто на заході України. Воно багате не лише архітектурними формами, але й… молюсками, особливо наземними. Календар запрошує до знайомства з деякими "корінними львів’янами" та відносно недавніми переселенцями. Протягом року з вами будуть наземні (Arianta arbustorum, Limax maximus, Helix lutescens, Bielzia coerulans, Cepaea hortensis, Arion lusitanicus, Faustina faustina, Fruticicola fruticum, Helix pomatia) і прісноводні (Lymnaea stagnalis, Planorbarius corneus, Lymnaea corvus) мешканці нашого міста.

На обкладинці – вигляд на центр міста з парку "Високий Замок" та звичайні там види молюсків.

Скачати в pdf (57 Mb)
Титульна сторінка календаря на 2014 р. - 'Загляни в глаза улитке'

Загляни в глаза улитке

Календар дає можливість зазирнути у вічі 8 великим видам наземних равликів, розповсюдженим на території України. Серед ваших "візаві" равлики виноградний Helix pomatia, чагарниковий Fruticicola fruticum, великий жовтуватий Helix lutescens, гарний Faustina faustina, деревний Arianta arbustorum, лисуватий Euomphalia strigella, равлик-монах паперовий Monacha cartusiana, садова цепея Cepaea hortensis.

Скачати в pdf (57 Mb)
Екранні заставки
зберігач екрану 'Ой, ті очі слимакові!'

Ой, ті очі слимакові!

Хто не казав у дитинстві чогось на кшталт: "Слимак, слимак, вистав роги"? Хто не чекав появи цих "рогів" – гнучких стебелець з маленькими очками на верхівці? Ця заставка дасть змогу зазирнути в очі деяким нашим равликам і слизнякам: Limax maximus, Helix lutescens, Cepaea hortensis, Limax cinereoniger, Helix pomatia, Fruticicola fruticum, Bielzia coerulans, Arianta arbustorum.

Заставка містить 10 авторських фотографій. Супровідний текст – український.

Скачати (3,1 Mb)

зберігач екрану 'Райдуга зі слизняків'

"Райдуга зі слизняків"

Дехто вважає слизняків лише противними та шкідливими істотами. Шкідливі – далеко не завжди. Навіть такі лісові велетні, як Limax cinereoniger або Bielzia coerulans, живляться переважно грибами та лишайниками. Інші великі слизняки (Limax maximus, Arion lusitanicus) не такі безпечні для наших улюблених рослин або припасів у підвалі. Проте ніхто не заперечить красу їх забарвлення та різноманітність варіацій.

Заставка містить 11 авторських фотографій. Супровідний текст – український.

Скачати (4,3 Mb)

Назад
Вперед