Екранні заставки
зберігач екрану 'Слимаки-мандрівники'

Слимаки-мандрівники

Діяльність людини, кліматичні зміни – усе це сприяє поступовому розповсюдженню на нашій території деяких видів наземних молюсків. Одні з них "наступають" з півдня, як Brephulopsis cylindrica, Monacha cartusiana, Krynickillus melanocephalus, інші – із заходу, як Cepaea hortensis або Arion lusitanicus. Кримського Brephulopsis cylindrica вже можна побачити в Києві або Львові. Розпізнати таких "гостей" допоможе ця заставка.

Заставка містить 10 авторських фотографій. Супровідний текст – український.

Скачати (3,3 Mb)

зберігач екрану 'Старі фортеці та їх маленькі лицарі'

Старі фортеці та їх маленькі лицарі

Старий замок у Кам’янці-Подільському, Хотинська фортеця – місця, де ніби очікуєш появи лицарів у важких обладунках. І для цього не потрібні багата уява або участь людей-реконструкторів. Придивіться – маленькі лицарі просто у вас під ногами. От тільки обладунки в них не металеві, а вапняні. Й називають цих шляхетних лицарів чомусь равликами.

Заставка містить 14 авторських фотографій. Супровідний текст – український.

Скачати (4,7 Mb)

зберігач екрану 'Шацькі озера та їх мешканці'

Шацькі озера та їх мешканці

Шацькі озера – одне з найкрасивіших місць Волині. Подивіться на справжні блакитні перлини – Світязь, Перемут, Пісочне, познайомтеся з їх великими та маленькими мешканцями. Зустріньте з нами ранок на озері Пісочному, роздивіться ставковиків у прозорій воді.

Заставка містить 12 авторських фотографій. Супровідний текст – український.

Скачати (3,5 Mb)

зберігач екрану 'Молюски – 'похресники' Карла Ліннея'

Молюски – “похресники” Карла Ліннея

Непомітно підійшов до кінця 2013-й рік. А 255 років тому, у 1758 р. вийшло з друку десяте видання “Системи природи” відомого шведського натураліста Карла Ліннея, яке вважають початком сучасної біологічної систематики. Серед видів, описаних у цьому виданні, була й значна кількість молюсків. Познайомтеся хоча б з деякими “похресниками” великого вченого, які живуть у далеких (Cypraea tigris, Lambis scorpio, Nautilus pompilius) і близьких морях (Ostrea edulis, Mya arenarea), у прісних водоймах (Planorbis planorbis, Planorbarius corneus, Lymnaea stagnalis), на суходолі (Cepaea nemoralis, Limax maximus, Helix pomatia, Succinea putris).

Заставка містить 12 авторських фотографій. Супровідний текст – український.

Скачати (3,5 Mb)

зберігач екрану 'Один з наших сусідів'

Один з наших сусідів

Цей вид слизняків нерідко оселяється поруч з людьми. Його можна побачити й у міському парку, й у підвалі. Карл Лінней недаремно назвав його “максімус” – у русі довжина тіла цього плямистого красеня може перевищувати 10 см. Плямки, які збираються в поздовжні смужки, або смужки, які розпадаються на ряди плямок, утворюють безліч варіацій забарвлення, деякі з яких ви можете побачити на екрані свого комп’ютера. Герой заставки – слизняк великий звичайний Limax maximus.

Заставка містить 12 авторських фотографій. Супровідний текст – український.

Скачати (4,5 Mb)

зберігач екрану 'Ставковики та їх добрі сусіди'

Ставковики та їх добрі сусіди

Ця заставка допоможе ближче познайомитися з різними видами ставковиків: звичайним, або великим Lymnaea stagnalis, овальним Lymnaea ovata, воронячим Lymnaea corvus, малим Lymnaea truncatula. Ви також побачите фотографії деяких інших прісноводних равликів – рогових котушок Planorbarius corneus, болотяних живородок Viviparus contectus.

Заставка містить 10 авторських фотографій. Супровідний текст – український.

Скачати (3,3 Mb)

зберігач екрану 'Слимаки та їх схованки'

Слимаки та їх схованки

Як сховатися від літньої спеки та надокучливих сонячних променів? “Майстер-клас” показують виноградні слимаки Helix pomatia, слизняки польові кавказькі Deroceras caucasicum, равлики замкнені зубаті Laciniaria plicata, слизняк великий синій Bielzia coerulans і слизняк іспанський Arion lusitanicus.

Заставка містить 12 авторських фотографій. Супровідний текст – український.

Скачати (4,5 Mb)

зберігач екрану 'Из личной жизни виноградных улиток'

Из личной жизни виноградных улиток

Виноградний равлик (або виноградний слимак) Helix pomatia – один з найвідоміших наземних молюсків. Усі про нього чули, багато хто, можливо, й бачив. Та чи багато людей точно знає, як він виглядає дорослий та, особливо, у молодості? Як забарвлений? Як залицяється до свого партнера під час "шлюбних ігор"? Ця заставка допоможе побачити виноградних равликів крупним планом.

Заставка містить 12 авторських фотографій. Супровідний текст – російський.

Скачати (4,1 Mb)

зберігач екрану 'Цепеи – полосатые улитки'

Цепеи – полосатые улитки

Серед наземних молюсків є чимало "смугастиків", проте мало хто з них може суперничати з цепеями. Вони й досить відомі, вони й просто чарівні. Екранна заставка допоможе не лише ближче познайомитися з цими равликами, але й, можливо, навчить розрізняти їх види: лісову цепею Cepaea nemoralis, садову цепею Cepaea hortensis, австрійську цепею Cepaea vindobonensis. Популярно про це можна прочитати також у рубриці "Дітям – про молюсків".

Заставка містить 12 авторських фотографій. Супровідний текст – російський.

Скачати (3,8 Mb)

зберігач екрану 'С раковиной или без нее'

С раковиной или без нее

Одні наземні молюски зберегли зовнішню черепашку, інші – цілковито позбулися її у процесі еволюції. Познайомтеся з деякими равликами та слизняками, що мешкають у різних куточках України. Змінні фото послідовно покажуть: Eobania vermiculata, Bielzia coerulans, Brephulopsis cylindrica, Malacolimax tenellus, Helix lutescens, Limax cinereoniger, Cepaea hortensis, Arion lusitanicus, Laciniaria plicata, Deroceras caucasicum, Fruticicola fruticum, Limax maximus.

Заставка містить 12 авторських фотографій. Супровідний текст – російський.

Скачати (4,0 Mb)

зберігач екрану 'Каменец и его древние жители'

Каменец и его древние жители

Кам’янець-Подільський – чарівне старовинне місто у Хмельницькій області, яке справедливо називають “містом-фортецею”. Прогулянка старим містом ніби повертає нас у давно минулі часи. Споглядаючи старовинні споруди, ми рідко замислюємося над тим, що під нашими ногами неквапливо пересуваються створіння, значно старіші не лише за місто, але й за людство. Познайомимося з Кам’янцем та його давніми мешканцями – наземними равликами.

Заставка містить 12 авторських фотографій. Супровідний текст – російський.

Скачати (4,1 Mb)

зберігач екрану 'Средь зеленой травы'

Средь зеленой травы

Десять видів равликів, що “зачаїлися” у зеленій траві: Succinea putris, Brephulopsis cylindrica, Xerolenta obvia, Monacha cartusiana, Fruticicola fruticum, Cepaea vindobonensis, Cepaea hortensis, Faustina faustina, Helix pomatia, Helix lutescens. Наш подарунок тим, хто любить зелень і здатен оцінити чарівність маленьких мешканців трав’яних “джунглів”.

Заставка містить 10 авторських фотографій. Супровідний текст – російський.

Скачати (4,1 Mb)

зберігач екрану 'Любовь в мире моллюсков'

Любовь в мире моллюсков

Як це відбувається в наземних молюсків. Своєрідні залицяння та навіть “шлюбні” танці, подібні на повільний вальс. На фотографіях – “весільні звичаї” виноградних равликів Helix pomatia, великих синіх слизняків Bielzia coerulans, іспанських слизняків Arion lusitanicus, польових румунських слизняків Deroceras rodnae та польових кавказьких слизняків Deroceras caucasicum.

Заставка містить 11 авторських фотографій. Супровідний текст – російський.

Скачати (4,1 Mb)

зберігач екрану 'Очарование синих слизней'

Очарование синих слизней

Фіолетові, сині, зеленкуваті, кольору морської хвилі – далеко не повний перелік кольорів дорослих особин слизняка великого синього Bielzia coerulans. Важко вирішити, хто красивіше – дорослі слизняки або “підлітки”, в яких лише починає “пробиватися” синюватий полиск. А побачити цих красенів можна не лише в Карпатах, як вважає дехто, але й у рівнинних лісах на заході України.

Заставка містить 12 авторських фотографій. Супровідний текст – російський.

Скачати (5,4 Mb)

зберігач екрану 'Эти глаза напротив'

Эти глаза напротив

Маленькі темні очка на кінцях гнучких щупалець можуть бути дуже виразними. Це добре відомо тим, хто тримає вдома Achatina fulica або інші види велетенських наземних равликів. Але й наші слимаки не поступаються у цьому відношенні екзотам. Слід лише придивитися, хоча б до виноградного равлика Helix pomatia, слизняка великого звичайного Limax maximus або слизняка великого синього Bielzia coerulans.

Заставка містить 12 авторських фотографій. Супровідний текст – російський.

Скачати (4,0 Mb)

зберігач екрану 'Сюрпризы Херсонеса'

Сюрпризы Херсонеса

Руїни давнього Херсонесу (Крим, Севастополь), мабуть, залишають глибоке враження у будь-який час. Але нам пощастило двічі побувати там у травні, коли рештки давніх стін ніби губилися в морі червоних маків. Й кожний поворот, кожний куточок обіцяв несподівані сюрпризи – то рештки мозаїки, то не менш барвистих равликів. Равлик розмальований Eobania vermiculata – середземноморський гість, який вже давно прижився у Криму. Не виключено, що його завезли сюди ще давні греки. А може, це сталося набагато пізніше – вже в XIX столітті, під час російсько-турецьких війн.

Заставка містить 12 авторських фотографій. Супровідний текст – російський.

Скачати (4,2 Mb)