<<  <  1  2 3 4 5 6 7 8 9 10 ......   >  >>
Сторінка 8 з 34
22.05.2012

Гураль-Сверлова Н.В. Анатомическая изменчивость Thoanteus gibber (Gastropoda, Pulmonata, Enidae) и ее возможное таксономическое значение // Зоол. журн. – 2012. – Т. 91, № 5. – С. 524-528.

Анатомічні дослідження 7 особин Thoanteus gibber, зібраних на південному узбережжі Криму та на схилі Байдарської долини (неподалік від типового місцезнаходження цього виду), показали особливості зовнішньої та внутрішньої будови пениса у порівнянні з будовою пеніса описаних раніше молюсків з гірського масиву Чатир-Даг. Найсуттєвішою відмінністю є наявність усередині пеніса дволопатевої папіли. Обговорюється можливе таксономічне значення виявлених особливостей.

Скачати в pdf (1,0 Mб)

22.05.2012

Балашёв И.А., Гураль-Сверлова Н.В. Наземные моллюски рода Pyramidula (Pulmonata, Pyramidulidae) Восточной Европы, Центральной Азии и прилегающих территорий // Зоол. журн. – 2011. – Т. 90, № 12. – С. 1423-1430.

Проаналізовано багаточисленні колекційні матеріали по наземних молюсках з роду Pyramidula, зібраних на території південно-східної Польщі, України, Росії, більшості країн Закавказзя і Центральної Азії. Встановлено, що в Східній Європі зустрічається один вид роду – P. pusilla. Цей вид також характерний для Кавказу і Центральної Азії. Значно рідше в Закавказзі і Центральній Азії зустрічається вид, який по формі черепашки нагадує P. rupestris в розуміння Гіттенбергера и Банка (Gittenberger, Bank, 1996). До цього часу він зареєстрований лише в Арменії і Кірігізії. Відмічено випадок спільного проживання двох видів в Арменії. Вивчені також матеріали, по яким з західного Китаю описаний P. rupestris przevalskii. Показано, що дана форма суттєво відрізняється конхологічно від P. rupestris и P. pusilla. Запропоновано підняти її таксономічний статус до видового. Описана і проілюстрована внутрішньовидова конхологічна мінливість P. pusilla.

Скачати в pdf (1,2 Mб)

<<  <  1  2 3 4 5 6 7 8 9 10 ......   >  >>
Сторінка 8 з 34

  1. Гураль-Сверлова Н.В. Анатомическая изменчивость Thoanteus gibber (Gastropoda, Pulmonata, Enidae) и ее возможное таксономическое значение
    Скачати (1,0 Мб)
  2. Балашёв И.А., Гураль-Сверлова Н.В. Наземные моллюски рода Pyramidula (Pulmonata, Pyramidulidae) Восточной Европы, Центральной Азии и прилегающих территорий
    Скачати (1,2 Мб)